A+ A A-

Red Fox: Ukončení sezóny 2012

 

Mužům skončila sezóna 2012. Opět jsme se oproti minulým sezónám zlepšili, zase jen ale o jedinou příčku. Na havlíčkobrodské Hrochy jsme ve čtvrtfinále, hraném na 2 vítězné zápasy, jednoduše nestačili. Přestože jsme v prvním utkání vedli již 3-0, soupeř dokázal v samém závěru parádně otočit. Druhé utkání bylo až do 6. směny vyrovnané 2-2. Pak však soupeř udeřil a srazil nás na kolena. Hvězdou celé série se stal jednoznačně Pavel Just (HHB), který odpálil 3 parádní homeruny a postaral se o 7 bodů!!! soupeře. My jsme bohužel na lepší výsledek pomýšlet nemohli. V porovnání se skvělým jarem nám zcela odpadla pálka a obrana to bohužel zachránit nedokázala, byť Jirka Brabec házel báječně a do každého piče dal maximum! Zklamání je možná o trochu větší než obvykle, protože jarní výsledky, jak bylo zmíněno, přímo servírovaly pořádnou dávku nadějí.

 

Ve čtvrtfinále nastoupíme popáté v historii Extraligy mužů. V roce 2006, při naší premiéře, jsme se utkali právě s Havl. Brodem. Zvítězili jsme 3-1 na zápasy, když první a zároveň jediné vítězství vydřeli Hroši těsným skóre 1-0. V roce 2007 jsme nastoupili proti Eagles a byla to dramatická série. První dvě utkání jsme vyhráli. Poté se série přesunula na domácí hřiště, kde jsme dvakrát zaváhali a soupeř srovnal na 2-2 na zápasy. Pátý rozhodující však vyzněl v náš prospěch. Za Krč tehdy nadhazoval Martin Svoboda, za nás Petr Bednář. Série v sezóně 2008 a 2009 byly ve znamení souboje se Slávií VŠ Plzeň. V obou letech jsme zvítězili. 3-1 a 3-0 na zápasy. Všech 6 W si připsal Jiří Brabec. Letos se poprvé hraje v jediném víkendu, na dvě vítězná utkání. Pro velké nadšence připomínáme, že titul Mistrů republiky získalo Tempo naposledy v roce 1984. Ve finále tehdy nadhazoval Jirka "Dandy" Podlipský, který je nyní šéftrenérem našich kadetů.

 

Do Brodu jsme přijeli v dobré náladě. Také se to ihned začalo projevovat na hřišti. Bohužel bez tolik potřebné koncovky. Např. Milan Humaj byl jednou na trojce a jednou na dvojce bez autu. Spoluhráči ho však dotlačit domů nedokázali. Tak to vzal do rukou sám Milan (2/3) a bastardo-trojmeťákem stáhl náš druhý a třetí bod. O první se po skvělé útočné ulejvce Kryštofa Pitráka postaral singlem Jirka Brabec. Vedli jsme tři nula a usnuli. Pavel Just naopak zabral a parádním 3-run HRunem srovnal těsně před koncem utkání skóre. Padli jsme na kolena...

1. utkání 1 2 3 4 5 6 7 R H E
Tempo 0 0 1 2 0 0 0 3 6 1
Hroši Havlíčkův Brod 0 0 0 0 0 3 1 4 8 3

 

Soupeř zahájil utkání dvoubodovým HR Pavla Justa, když se míč našemu pravému poli odrazil z rukavice za hr plůtek... Podařilo se nám kontrovat a bezprostředně poté utkání díky hitům Milana Humaje a Matěje Bíži srovnat. Poté ale Jaroslav Muller zpřesnil své nadhozy a zcela nás vygumoval... Jirka Brabec na prkně HROŠÍ PÁLKAŘE také držel. V šestce jsme však náporu podlehli a Brod pohodlně zvítězil. Sestava: Štoček 8, Smysl 5, Brabec 1, Peters 9, Bíža 2, Humaj 3, Bednář dp, Kučera 7, Pitrák 6 a Rozehnal 4, který zaslouží pochvalu, když jsme poprvé v dějinách zahráli pick-off na první metě po ose kečr-dvojka!!! Soupeř si vítězství zaslouží, byl prostě lepší a z jeho středu zazářila hvězda, PíDžej.

2. utkání 1 2 3 4 5 6 7 R H E
Hroši Havlíčkův Brod 2 0 0 0 0 3 4 9 13 1
Tempo 2 0 0 0 0 0 0 2 5 4
Naposledy změněno
Hodnotit
(0 hlasy)
Pro vkládání komentářů se přihlašte
Zpět nahoru

Přihlásit nebo Registrovat

Facebook uživatel?

Můžete použít váš Facebook účet pro přihlášení na naší stránce.

fb iconPřihlásit Facebookem

Přihlásit

Registrovat

User Registration
or Zrušit